Body positivity

Pozor. Pizza a jóga se přitahují!

V nejrůznějších lifestylových časopisech jsou často vidět štíhlounké modelky pózující v šílených asánách na jedné fotce a se zaručeně bio chia jogurty v ruce na fotce druhé. Štíhlé tělo a vytříbený jídelníček jakoby byl podmínkou pro to, abyste mohla cvičit jógu. Už jste snad někdy viděla někoho s postavou Brigitte Jones stát bezproblémově na hlavě nebo jen tak na rukou? Že je jóga určená jen vyumělkovaným a dokonalým ženám? A že tu pizzu se sýrem teda rozhodně jíst nemůžete, když jste začala chodit na jógu? Tak to se raději koukněte na Instagram slavné plnoštíhlé cvičitelky jógy Jessamyn a zahoďte za hlavu zpátečnické představy. Tahle paní totiž dodává sebevědomí ženám na celém světě a dokazuje, že jóga je pro každého. Je jedno, jestli máte nějaké to kilo navíc, důležité je, jak se cítíte.

Zdroj: https://www.instagram.com/mynameisjessamyn/

Tomuto přístupu se ve světě říká „body positivity“, tedy pozitivní myšlení o všech typech těl. Pamatujete ještě na dělení na jablka a hrušky, nebo přesýpací hodiny a obdélníky? A hlavně na ty zaručené tipy co při daných typech postavy nosit, nebo nenosit? A co to takhle hodit za hlavu a zkrátka nosit, co se nám líbí. Včetně legín či upnutých topů. K tomu, abyste se (nejen v legínách) cítila dobře, vám může pomoci právě jóga. Pomohla tak i Daně Falsetti, která měla problém se svou váhou a bála se, zda některé pózy bude zvládat. Nakonec přemohla svůj strach a ostych a pomocí jógy překonala úzkosti a naučila se mít ráda své tělo. V Česku se zatím trend, který oslavuje všechny možné typy postav, příliš neuchytil. V Nadi Wear však unifikovanosti nefandíme. Veškeré oblečení jsme schopni ušít na míru přímo vaší postavě a pomůžeme vám tak cítit se skvěle kdykoliv a kdekoliv. I když si třeba zrovna nechcete odřeknout ten slaďoučký muffin, nebo máte občas chuť na pizzu! A co takhle rovnou zkusit třeba Borůvkovou buchtu? (odkaz na modré legíny)

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3428948/I-thought-big-bend-Plus-size-yogi-battled-binge-eating-anxiety-reveals-twisting-body-complex-poses-helped-learn-love-again.html

Zdroj obrázku: Yoga for All Bodies

Odpovězte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *